• Hot Pepper

    ★★★★★

  • Revolver

    ★★★

  • A River Called Titas

    ★★★

  • Belladonna of Sadness

    ★★★★

  • Last House on Dead End Street

    ★★★★★

  • Lemora: A Child's Tale of the Supernatural

    ★★★★

  • Come On Children

    ★★★★½

  • Psychomania

    ★★★

  • Malatesta’s Carnival of Blood

    ★★★★

  • The Night of a Thousand Cats

    ★★★

  • Death Line

    ★★★½

  • Toys Are Not for Children

    ★★

  • Hungry Wives

    ★★★★

  • The Seduction of Mimi

    ★★★

  • The Rolling Stones: Cocksucker Blues

    ★★★★

  • Harold and Maude

    ★★★★½

  • Land of Silence and Darkness

    ★★★★½

  • Twins of Evil

    ★★★½

  • Fright

    ★★★

  • Godzilla vs. Hedorah

    ★★★★

  • The Devils

    ★★★★½

  • Blood Legacy

    ★★½

  • Husbands

    ★★★★½

  • The Wizard of Gore

    ★★★

  • The Body Beneath

    ★★★

  • The Ear

    ★★★½

  • Goin' Down the Road

    ★★★★½

  • Why Does Mr. R. Run Amok?

    ★★★½

  • Carol

    ★★★½

  • Cotton Comes to Harlem

    ★★

  • Witchhammer

    ★★★½

  • Maidstone

    ★★★

  • Invasion

    ★★★★½

  • Katzelmacher

    ★★★½

  • Love Is Colder Than Death

    ★★★

  • The Prime of Miss Jean Brodie

    ★★★½

  • Dillinger Is Dead

    ★★★★

  • A Quiet Place in the Country

    ★★★½

  • The Ghastly Ones

    ★★★

  • Run, Man, Run

    ★★★½

  • Hour of the Wolf

    ★★★★

  • Wavelength

    ★★★½

  • PlayTime

    ★★★★★

  • In Cold Blood

    ★★★★½

  • Marketa Lazarová

    ★★★

  • Bike Boy

    ★★★★★

  • Japanese Summer: Double Suicide

    ★★½

  • Who Wants to Kill Jessie?

    ★★½

  • The Plague of the Zombies

    ★★★

  • Wings

    ★★★½

  • Horse

    ★★½

  • George Dumpson's Place

    ★★★

  • Samurai Spy

    ★★★

  • The Moment of Truth

    ★★★½

  • The Sound of Music

    ★★★

  • Onibaba

    ★★★★½

  • Goldfinger

    ★★★★

  • Intentions of Murder

    ★★★★

  • The Fire Within

    ★★★½

  • Ikarie XB 1

    ★★★★

  • Detective Bureau 2-3: Go to Hell, Bastards!

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★★½

  • Chronicle of a Summer

    ★★★★

  • Kapo

    ★★★

  • Mill of the Stone Women

    ★★★

  • The Little Shop of Horrors

    ★★★

  • Ballad of a Soldier

    ★★★

  • Sapphire

    ★★★

  • Ride Lonesome

    ★★★

  • The Blob

    ★★★½

  • The Vikings

    ★★½

  • Rusty Knife

    ★★★