• Godzilla vs. Hedorah

    ★★★★

  • Every Man for Himself

    ★★★★

  • Marketa Lazarová

    ★★★

  • The Night of a Thousand Cats

    ★★★

  • The Bedroom Window

    ★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★

  • Onibaba

    ★★★★½

  • The Blob

    ★★★½

  • The Blood of Jesus

    ★★

  • À Nous la Liberté

    ★★½

  • Samurai Spy

    ★★★

  • Freak Orlando

    ★★★★

  • DumbLand

    ★★★½

  • Slap Shot

    ★★★★

  • Cotton Comes to Harlem

    ★★

  • An Inn in Tokyo

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Ornette: Made in America

    ★★★★★