• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Show

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Come True

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Togo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Informer

    ★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Cold Blood

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • I Can Quit Whenever I Want

    ★★½

  • Hellboy

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Captive State

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Get Duked!

    ★★★

  • The Kid

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★