• The Speed Cubers

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Cats

    ★★½

  • 1917

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • K-12

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • mid90s

  • Halloween

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Trial

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

  • Lady Bird

  • The Emoji Movie

  • Despicable Me 3

  • Wonder Woman

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Boss Baby

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

  • Moana

  • Doctor Strange

  • I'm Not Ashamed

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

  • Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

  • Sausage Party

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Kedi

  • Zootopia

  • Tickled

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

  • My Scientology Movie

  • Ant-Man

  • Minions

  • Inside Out

  • Carol

  • The DUFF

  • Cool Cat Saves the Kids

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

  • Dope

  • Cobain: Montage of Heck

  • World of Tomorrow

  • The Interview

  • Annie

    ★½

  • Big Hero 6

  • Love & Mercy

    ★★★½