• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Bacurau

  • mid90s

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • A Man Amidst Bees

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★

  • The Hangover Part III

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Project X

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • The Hangover Part II

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★★

  • Suicide Room

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Year One

  • The Hangover

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Estômago: A Gastronomic Story

    ★★★★½

  • Superbad

    ★★★★

  • Ex Drummer

    ★★★

  • Wood & Stock: Sex, Oregano and Rock'n'Roll

    ★★★★½

  • My Uncle Killed a Guy

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • EuroTrip

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★½

  • The Man Who Copied

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • Ichi the Killer

    ★★★

  • Donnie Darko

    ★★

  • Road Trip

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • A Bug's Life

    ★★★★½

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • Kids

    ★★★½

  • Interview with the Vampire

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Satantango

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★

  • Vincent

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Fantastic Planet

    ★★★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Copacabana Mon Amour

    ★★★★★

  • Yellow Submarine

    ★★★★★

  • At Midnight I'll Take Your Soul

    ★★★★★