CrustyChalupa has logged 91 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tremors

Tremors

1990
×
★★½
Edit this entry  
26
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry