CrustyChalupa has logged 213 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Edit this entry  
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Traffic

Traffic

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chris Rock: Never Scared

Chris Rock: Never Scared

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Support Your Local Sheriff!

Support Your Local Sheriff!

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Volcano

Volcano

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry