• Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

  • Hunter Hunter

  • The Midnight Sky

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Freaky

  • Hubie Halloween

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • The Kid Detective

  • Nomadland

  • Tenet

  • An American Pickle

  • Host

  • Unhinged

    ★★★

  • The Rental

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • The Fall

  • The Dark and the Wicked

  • Shiva Baby

  • Devs

  • Alone

  • The Invisible Man

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • Gretel & Hansel

  • Minari

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Shirley

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Black Bear

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Time

  • Boys State

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Underwater

  • Little Women

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Moonlit Winter

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Beach House

  • Saint Maud

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

  • The Assistant

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½