• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Long Toast

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • The Plumber

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Class Action Park

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Boys State

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • Klaus

  • Watchmen

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★½

  • Full Force

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

  • Daughter

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Our Planet

  • Shazam!

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Fyre