• Schumacher

    ★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Toxikoma

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Workplace

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Forest: I See You Everywhere

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Fellini – Io sono un Clown

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Zuniverzum

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Coffin

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Fellini of the Spirits

    ★★★½

  • Tenet

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Return To Epipo

  • Az ezredes a vörös nőért sír

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Spree

    ★½

  • Cold Meridian

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Comrade Drakulich

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • FOMO: Fear of Missing Out

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★