• Dating Amber

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • The Wild Boys

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Inferno

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Miss Stevens

    ★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Colonia

    ★★★½

  • Love

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Big Eyes

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Lucy

    ★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • I Origins

    ★★★★½

  • Mommy

    ★★★★★

  • Lost River

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★

  • Frank

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½