• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Infinite

    ★★½

  • Awake

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • The Power

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Red Dot

    ★½

  • Bliss

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★