curlyfr_y has logged 39 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dude

Dude

2018
×
Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Lolita

Lolita

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry