• Ocean's Eight

    ★★½

  • Under the Silver Lake

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Rampage

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Deep Blue Sea 2

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Geostorm

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Alien: Covenant

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

  • The Disaster Artist

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Little Hours

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Bad Santa 2

    ★★

  • Doctor Strange

    ★½

  • Boo! A Madea Halloween

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • The Accountant

  • Masterminds

  • Split

    ★★★

  • USS Indianapolis: Men of Courage

    ½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Blair Witch

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★

  • Hard Target 2

    ★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • The Shallows

    ★★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★★½

  • Central Intelligence

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★½