• Wrath of Man

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Relic

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★½

  • The Coldest Game

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Room

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Last Hangover

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • South Wind

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Purity of Vengeance

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Rosie

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Time

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • The Girl in the Fog

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Bodied

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Square

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½