Cole has logged 464 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Art School Confidential

Art School Confidential

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cold Weather

Cold Weather

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Do-Deca-Pentathlon

The Do-Deca-Pentathlon

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Keep

The Keep

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terrified

Terrified

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mars

Mars

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tales That Witness Madness

Tales That Witness Madness

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
S&Man

S&Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clay Pigeons

Clay Pigeons

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Rock

The Devil's Rock

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mac & Devin Go to High School

Mac & Devin Go to High School

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babymakers

The Babymakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Middle Men

Middle Men

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hole

The Hole

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The FP

The FP

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry