• Tenet

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Palm Springs

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Us

  • Pain and Glory

  • Booksmart

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Green Book

  • mid90s

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Climax

  • Shoplifters

  • A Quiet Place

  • Hereditary

  • Eighth Grade

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

  • The Florida Project

  • Baby Driver

  • Summer 1993

    ★★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Ingrid Goes West

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

  • Julieta

  • Mad Max: Fury Road

  • Tangerine

  • The Witch

  • Interstellar

  • Trash

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • The Grand Budapest Hotel

  • Enemy

    ★★★½

  • Gravity

  • Monsters University

  • Django Unchained

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Spring Breakers

    ★½

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • Wrinkles

  • Drive

  • The Social Network

  • Insidious

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • Toy Story 3

  • Fantastic Mr. Fox

  • Enter the Void