• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Midnight Mass

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • At Home

  • Mank

    ★★

  • A Creepshow Animated Special

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Nocturne

  • Freaky

    ★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Host

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Elementa

    ★★

  • Capone

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★½

  • The Dissident

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • 2:59

  • The Fall

  • Countdown

    ★★

  • Kill Chain

    ½

  • Eli

    ★½