Tony has logged 399 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bluebeard's Eighth Wife

Bluebeard's Eighth Wife

1938
×
★★★★
Edit this entry  
30
Olivia

Olivia

1951
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lusty Men

The Lusty Men

1952
×
★★★★
Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Girls Go to Hell

Bad Girls Go to Hell

1965
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bastards

Bastards

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Four Elements

The Four Elements

1966
×
★★★
Edit this entry  
09
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1966
×
★★★★
Edit this entry  
08
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Edit this entry  
07
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nude on the Moon

Nude on the Moon

1961
×
★★★
Edit this entry  
01
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Legend

Legend

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★
Edit this entry  
21
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Edit this entry  
18
Werewolf of London

Werewolf of London

1935
×
★★½
Edit this entry  
17
Drácula

Drácula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry