czechjulie has logged 390 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pompeii: Eros and Myth

Pompeii: Eros and Myth

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Men About Town

Men About Town

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Even Mice Belong in Heaven

Even Mice Belong in Heaven

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
Edit this entry  
14
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zbožňovaný

Zbožňovaný

2021
×
Read prior review Edit this entry  
13
Even Mice Belong in Heaven

Even Mice Belong in Heaven

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Karel

Karel

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Excision

Excision

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Karel

Karel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Even Mice Belong in Heaven

Even Mice Belong in Heaven

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Karel

Karel

2021
×
Read prior review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Even Mice Belong in Heaven

Even Mice Belong in Heaven

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Karel

Karel

2021
×
Read prior review Edit this entry  
08
Even Mice Belong in Heaven

Even Mice Belong in Heaven

2021
×
Read prior review Edit this entry  
07
Karel

Karel

2021
×
Read prior review Edit this entry  
07
Stuntwoman

Stuntwoman

1977
×
Read the review Edit this entry  
07
Zbožňovaný

Zbožňovaný

2021
×
Read prior review Edit this entry  
06
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

2021
×
Read prior review Edit this entry  
06
Dragon Rider

Dragon Rider

2020
×
Read prior review Edit this entry  
05
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Choo-Choo Train

The Choo-Choo Train

1959
×
Edit this entry  
03
Zátopek

Zátopek

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read prior review Edit this entry  
02
Minuta věčnosti

Minuta věčnosti

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read prior review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read prior review Edit this entry  
01
Zbožňovaný

Zbožňovaný

2021
×
Read prior review Edit this entry  
30
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fall

The Fall

2006
×
Edit this entry  
29
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read prior review Edit this entry  
29
100% Wolf

100% Wolf

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry