czechjulie has logged 15 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Perníková chaloupka

Perníková chaloupka

1933
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
03
Dissolved and Effused

Dissolved and Effused

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry