• 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ½

  • Vice

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Overlord

    ★★★★

  • In Fabric

    ★½

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Border

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★½

  • Wild Wild Country

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Bright

    ½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★