• Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • The Girl from the Other Side

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★

  • Burning

  • Happy as Lazzaro

  • Wild Wild Country

    ★★★

  • Annihilation

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Shirkers

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • Grace Jones: Bloodlight and Bami

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • MFKZ

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

  • Lu Over the Wall

  • Bombshell: The Hedy Lamarr Story

  • Night Is Short, Walk on Girl

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Silence

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★½

  • Man Rots from the Head

    ★★★

  • Your Name.

  • The Red Turtle

  • The Handmaiden

  • Asperger's Are Us

  • The Love Witch

    ★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Swiss Army Man

  • The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

    ★★★★½

  • The Lobster

  • Embrace of the Serpent

  • Swimming in Your Skin Again

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★

  • Ex Machina

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • Do I Sound Gay?

    ★★★

  • Leviathan

  • Heaven Adores You

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • What We Do in the Shadows

  • The East

  • Inside Llewyn Davis