Dani has logged 19 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toby Dammit

Toby Dammit

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Father Frost

Father Frost

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sword and the Dragon

The Sword and the Dragon

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry