dadvidfincher has logged 164 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Monos

Monos

2019
×
Edit this entry  
12
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bacurau

Bacurau

2019
×
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Age Out

Age Out

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
This Is Not Berlin

This Is Not Berlin

2019
×
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
26
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Edit this entry  
08
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Piranhas

Piranhas

2019
×
Edit this entry  
03
Luce

Luce

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roads

Roads

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Cat and the Moon

The Cat and the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
In Transit

In Transit

2004
×
Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry