amy has logged 13 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
Edit this entry  
16
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry