• Kukira Kau Rumah

    ★★½

  • Dear Nathan: Thank You Salma

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Teka-Teki Tika

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

    ★★★½

  • The Wheel of Life

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Akhirat: A Love Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Just Mom

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • A World Without

  • Photocopier

    ★★★★★

  • AUM!

    ★★★★

  • Detak

    ★★½

  • Yuni

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Lust

    ★★★

  • Selesai

    ½

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★½

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Paranoia

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Preman

    ★★★★

  • Tersanjung: The Movie

    ★★★½

  • The Box

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Geez & Ann

    ★★½

  • Double Patty

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Generasi 90an: Melankolia

    ★★

  • Quarantine Tales

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Lily of the Valley

    ★★★½

  • Jakarta, City of Dreamers

    ★★★½

  • Frangipani Rising

    ★★★

  • The Boy with Moving Image

    ★★★

  • Goodnight, Stargazer

    ★★★

  • Stand by Me Doraemon 2

    ★★★½

  • Di Bawah Umur

  • Hey Guys It's Me Again God!

    ★★★½

  • Sejuta Sayang Untuknya

    ★★★½

  • Story of Kale: When Someone's in Love

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Bungkeuleukan

    ★★★

  • Septet: The Story of Hong Kong

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★