• Canterbury Glass

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

  • All Too Well: The Short Film

  • The Radio

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Crime Scene

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Des

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★½

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Child's Play

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

  • PTSD: The War in My Head

    ½

  • QT8: The First Eight

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Good Boys

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Feedback

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

  • Venom

    ★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Predator

    ★★

  • Charlie Says

    ★★★

  • The Sisters Brothers

  • A Star Is Born

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½