DailyDoseMovies has logged 19 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Snow Globe: A Breaking Bad Short

Snow Globe: A Breaking Bad Short

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
5 Minute Dating

5 Minute Dating

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Read the review Edit this entry