DailyDoseMovies has logged 22 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nosferatu

Nosferatu

×
Read the review Edit this entry  
24
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Veronica

Veronica

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sisters of the Gion

Sisters of the Gion

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Untitled Rick Howard Project

The Untitled Rick Howard Project

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry