• Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Terrified

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Microhabitat

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★

  • Hagazussa

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★½

  • Space Boobs In Space

    ★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★

  • Ava

    ★★★★

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

    ★★★½

  • Star Raiders: The Adventures of Saber Raine

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Reggie Watts: Spatial

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • The Void

    ★★★½

  • Riverhead

    ★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Antiporno

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • Nocturama

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Wet Woman in the Wind

    ★★★★

  • Creepy

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Piper

    ★★★★

  • Elle

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Kedi

    ★★★½

  • Crosscurrent

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★½

  • Under the Shadow

    ★★★★