• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Little Prince(ss)

  • Growing Fangs

  • Dinner Is Served

  • Cruella

    ★★★★

  • Flora & Ulysses

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Soul

    ★★

  • Secret Society of Second Born Royals

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Bill & Ted Face the Music

  • The Half of It

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Klaus

  • The Addams Family

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Descendants 3

  • Spider-Man: Far From Home

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

  • Dumbo

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • A Wrinkle in Time

  • Z-O-M-B-I-E-S

  • Love, Simon

  • Black Panther

    ★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Descendants 2

  • Spider-Man: Homecoming

  • England Is Mine

    ★★½

  • Anna Karenina. Vronsky's Story

    ★★★

  • Cars 3

  • Wonder Woman

  • Hot Summer Nights

  • Beauty and the Beast

  • Newsies

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½