• Why Did You Kill Me?

  • To All the Boys: Always and Forever

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lucy in the Sky

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • As Though Nothing Could Fall

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Vanishing

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Ashes in the Snow

    ★★

  • Nappily Ever After

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • The Hate U Give

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The Nun

    ½

  • The Sisters Brothers

    ★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • Amanda

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • A Family Tour

    ★★★

  • Ana e Vitória

  • Destination Wedding

    ★★★

  • How Fernando Pessoa Saved Portugal

    ★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Possum

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Só Aqui

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Asako I & II

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Cold War

    ★★½

  • Apocalypse After

    ★★½

  • Westerly Wind

    ★★★★

  • Creature Companion

    ★½

  • Us and Them

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★½

  • Summer '03

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Season of the Devil

    ★★★★

  • Wishing Well

    ★★

  • Transit

    ★★★★

  • Grass

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

  • The 15:17 to Paris

    ★★★

  • Black Panther