Zoë has logged 810 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beduino

Beduino

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Heroic Purgatory

Heroic Purgatory

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
O Gigante da América

O Gigante da América

1980
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Edit this entry  
31
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Home Movies

Home Movies

1979
×
★½
Edit this entry  
31
Days of Nietzsche in Turin

Days of Nietzsche in Turin

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Edo Porn

Edo Porn

1981
×
★★½
Edit this entry  
29
Dogra Magra

Dogra Magra

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Woodpeckers Don't Get Headaches

Woodpeckers Don't Get Headaches

1975
×
★★★
Edit this entry  
29
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
Despite the Night

Despite the Night

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Sleep Curse

The Sleep Curse

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
27
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Is Our Land

This Is Our Land

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Newton

Newton

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry  
27
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Okja

Okja

2017
×
★½
Edit this entry  
27
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Stronger

Stronger

2017
×
Edit this entry  
27
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Body Electric

Body Electric

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★
Edit this entry  
26
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★½
Edit this entry