• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★