Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
Edit this entry  
20
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
Edit this entry  
19
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
Edit this entry  
19
Airplane!

Airplane!

1980
×
Edit this entry  
15
Airplane!

Airplane!

1980
×
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
Edit this entry