damosuzuki has logged 77 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Swinging Cheerleaders

The Swinging Cheerleaders

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Premonition

The Premonition

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mansion of the Doomed

Mansion of the Doomed

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Incident

The Incident

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nudist Colony of the Dead

Nudist Colony of the Dead

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Plaything

The Devil's Plaything

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rise of Jordan Peterson

The Rise of Jordan Peterson

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beyond Atlantis

Beyond Atlantis

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Alien

Dr. Alien

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sapphire Girls

Sapphire Girls

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trophy Heads

Trophy Heads

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carriers

Carriers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spiritualist

The Spiritualist

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Love

Crazy Love

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mutant Hunt

Mutant Hunt

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry