• Children of Men

    ★★★★

  • The Hills Have Eyes

    ★★★

  • The Hills Have Eyes Part II

    ★★

  • Scream 4

    ★★★½

  • The Lion King II: Simba's Pride

    ★★★

  • Scream 2

    ★★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★½

  • The Story Behind 'Toy Story'

    ★★★½

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★★

  • Batman: Mask of the Phantasm

    ★★★★

  • Ichi the Killer

    ★★★★

  • Hard Eight

    ★★★★

  • Rush

    ★★★★

  • Pineapple Express

    ★★★★

  • 50/50

    ★★★★