Sort by

Dan Allen Movies has logged 17 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry