• The Green Knight

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Nobody

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Normal People

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • Klaus

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Us

  • Just 6.5

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

    ★★½

  • Unsane

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★