graham has logged 22 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry