Dani has logged 207 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★
Edit this entry  
30
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Edit this entry  
12
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
Read the review Edit this entry  
05
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boy

The Boy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sand Sharks

Sand Sharks

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Summer Catch

Summer Catch

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★
Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Status Update

Status Update

2018
×
Edit this entry  
10
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
The Village

The Village

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coffee Shop

Coffee Shop

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry