Dani has logged 57 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Color of Friendship

The Color of Friendship

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Not Cinderella's Type

Not Cinderella's Type

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Lie

The Lie

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry