• Licorice Pizza

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Drive My Car

  • Petite Maman

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Boys State

  • Goldman v Silverman

  • 1917

    ★★★★

  • Another Day at the Office

  • The Street

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Ma

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Fire Will Come

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★

  • Bait

    ★★★★½

  • Ham on Rye

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Acid Rain

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • The Mule

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★½

  • High Life

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★