Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Limbo

Limbo

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
All the Light We Can See

All the Light We Can See

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear City

Fear City

1984
×
★★½
Edit this entry  
12
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Edit this entry  
08
Samichay

Samichay

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chaco

Chaco

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power

The Power

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Unholy

The Unholy

2021
×
Edit this entry  
30
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Banishing

The Banishing

2020
×
Edit this entry  
28
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Come True

Come True

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Full Contact

Full Contact

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Marshes’ Chant

The Marshes’ Chant

1961
×
★★★★
Edit this entry  
19
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Choose Me

Choose Me

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gaia

Gaia

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Devil Below

The Devil Below

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Drover’s Wife: The Legend of Molly Johnson

The Drover’s Wife: The Legend of Molly Johnson

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Vault

The Vault

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
10
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★½
Edit this entry  
08
Margaux Hartmann

Margaux Hartmann

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Red Soil

Red Soil

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Natural Light

Natural Light

2021
×
Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
The Assault

The Assault

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Copilot

Copilot

2021
×
Edit this entry