Sort by

Daniel has logged 327 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
For the Sake of Vicious

For the Sake of Vicious

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Days

Days

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Seized

Seized

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
France

France

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Strings

The Strings

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Security

Security

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clerk

Clerk

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Burning

Burning

2021
×
Edit this entry  
11
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Mother, I Am Suffocating. This Is My Last Film About You.

Mother, I Am Suffocating. This Is My Last Film About You.

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Beginning

Beginning

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hell Hath No Fury

Hell Hath No Fury

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Shot

One Shot

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Freeland

Freeland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Slow Machine

Slow Machine

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Topology of Sirens

Topology of Sirens

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry