Daniel has logged 32 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Natural Light

Natural Light

2021
×
Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
The Assault

The Assault

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Copilot

Copilot

2021
×
Edit this entry  
25
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Earth and Blood

Earth and Blood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stars in My Crown

Stars in My Crown

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judex

Judex

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Body Brokers

Body Brokers

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Sator

Sator

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shuvit

Shuvit

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Golden Parable

Golden Parable

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Easter in Sicily

Easter in Sicily

1955
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Age of Swordfish

The Age of Swordfish

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Crew

The Crew

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Islands of Fire

Islands of Fire

1955
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sacrifice

Sacrifice

2021
×
★★
Edit this entry  
09
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Safe House

Safe House

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The North Wind

The North Wind

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Year Before the War

The Year Before the War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eight for Silver

Eight for Silver

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry