Sort by

Daniel has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Bouncer

The Bouncer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guru, the Mad Monk

Guru, the Mad Monk

1970
×
Read the review Edit this entry  
27
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oxhide II

Oxhide II

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Oxhide

Oxhide

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Azor

Azor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Chrysalis

Chrysalis

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Oxhide

Oxhide

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
maɬni – towards the ocean, towards the shore

maɬni – towards the ocean, towards the shore

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Limbo

Limbo

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
All the Light We Can See

All the Light We Can See

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear City

Fear City

1984
×
★★½
Edit this entry  
12
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Edit this entry  
08
Samichay

Samichay

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chaco

Chaco

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power

The Power

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry