Dani has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
Edit this entry  
20
Val

Val

2021
×
Edit this entry  
19
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
Edit this entry  
25
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Seance on a Wet Afternoon

Seance on a Wet Afternoon

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Edit this entry  
14
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
Edit this entry  
12
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
07
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
False Positive

False Positive

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
Edit this entry  
28
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
Edit this entry  
28
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Town

The Town

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry