Dani has logged 17 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wings of Hope

Wings of Hope

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
20
Martial Law

Martial Law

1990
×
Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
Read the review Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lady and the Dale

The Lady and the Dale

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
04
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry